Fethiye’de Gezilecek Yerler

fethiye

Turizmin Kalbi Fethiye’de Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

Fethiye deyince akan sular durur. Turizmin kalbi burada atıyor. Haksız da değil yani. Kim istemez ki muhteşem bir güzellik içerisinde tatil yapmayı. İşte bu yüzden her yıl binlerce yerli ve yabancı turist bu tatil yöresine deyim yerindeyse akın akın geliyor. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında Fethiye turistlerle dolup taşıyor. Ama sakın unutmayın, burası her mevsim muazzam. İşte bu muazzam güzelliğe neden olan yerlerden bazılarını sizin için derledik. Eğer Fethiye’ye gittiyseniz buraları görmeden sakın ha dönmeyin.

  1. Çalış Plajı

Tatile gittiyseniz tabi ki de ilk durağınız deniz olmalı değil mi? hem de en iyi plajda denize girmeniz gerekir. İşte Çalış plajı sizi bir anda zirveye çıkartacaktır. Bütün bir yılın yorgunluğunu burada kendinizi ılık sulara bırakarak anında atabilirsiniz. Yüzmekten mi yoruldunuz? O zaman haydi güneşlenmeye. Çok mu sıcakladınız? Birbirinden güzel mekanlardan birinde soğuk bir şeyler içip serinlemeye. Böylece canlı bir gece hayatı için gereken enerjiyi depolamış oldunuz bile.

  1. Ölüdeniz

Ölüdeniz hakkında ne söylense az kalır. Muhteşem sular, muhteşem manzara. Hele ki günbatımı. Mutlaka tecrübe etmelisiniz. Burası Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli doğal güzelliklerinden birisi. Fethiye’yi de bu kadar özel ve anlamlı yapan yerlerin başında yer alıyor. Zaten su sporlarına meraklıysanız, her türlü su sporunu burada yapabilirsiniz. Her ziyaretçisine eşsiz deneyimler sunacağına eminiz.

  1. Yamaç Paraşütü

Fethiye’ye gidip yamaç paraşütü deneyimini yaşamadan dönülmez. Babadağ eteklerinden muhteşem Ölüdeniz manzarasını kuşbakışı seyretmeyi kim istemez ki?

  1. Kelebekler Vadisi

Türkiye’nin en önemli doğal güzelliklerinden birisi olan bu mekân, boyu yaklaşık 350 metreye kadar ulaşan sarp kayalıklarla çevrili. Burada 80’den fazla kelebek türü yaşıyor. Zaten bu yüzden kelebekler vadisi denilmiş. Fethiye’de mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında.

  1. Dalaman Çayı ve Rafting Tecrübesi

Rafting tutkunları için Fethiye Dalaman Çayı en uygun yer. Yaklaşık 26 km’lik rafting parkuruyla burası meraklılarına adrenalin dolu anlar yaşatıyor. Ha bir de günbatımı manzarası var tabi ki. Tek kelimeyle eşsiz.