Kemer’de Gezilecek Yerler

antalya kemer

Kemer, Antalya’ya bağlı ve Toros dağlarının eteğinde muhteşem deniziyle ün yapmış önde gelen tatil mekanlarından birisidir. Gerek masmavi suları ve gerekse plajıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan bu muhteşem beldede ciddi bir kültür mirası da olduğunu biliyor muydunuz? İşte sizin için Kemer’in birbirinden güzel plajlarını ve gezebileceğiniz yerleri listeledik.

  1. Ayışığı Plajı / Moonlight Beach

Ayışığı plajı Kemer’in en muhteşem plajlarından birisi. Burada sadece deniz kum ve güneş yok. Muhteşem bir doğal güzellik var. Plajın her köşesi çam, palmiye ve okaliptüs ağaçları ile çevrili. Aynı zamanda plajda çeşit çeşit kafe, restoran ve eğlence mekânı bulmanız mümkün. Burası günün her saati muhteşem ve eğlenceli. Yoğun bir sene ve çalışma maratonunun yorgunluğunu burada bir çırpıda atabilirsiniz.

  1. Olimpos Teleferik

Kemer’e en yakın ve en popüler dağlarından biri olan Tahtalı Dağı’na teleferikle çıkmak eminiz ki bambaşka bir deneyim yaşatacaktır. 2365 metre yüksekliğindeki dağdan bütün Kemer’i panoramik olarak izlemeniz mümkün. Bizden size tavsiye. Muhteşem bir doğal güzellik üzerinde harika bir manzara deneyimi. Hele ki buradan gün doğumu ve batımını izlediğinizde bambaşka bir keyif alacağınıza eminiz.

  1. Olimpos Antik Kenti

Hem plajıyla hem de tarihi mirasıyla gözlerinizi kamaştıracak bu mekân, ziyaretçilerine pek çok avantaj sunuyor. Masmavi sulardan çıktıktan sonra antik kent manzarası eşliğinde güneşlenebilir ve Likyalılar’dan kalma buluntuları yavaş yavaş gezebilirsiniz. Yorulduğunuzda bir kafeye oturup soğuk bir şeyler içebilirsiniz. Burası eğlence, sakinlik, huzur ve daha pek çok şeyi ziyaretçilerine bir arada sunmakta.

  1. Andrasan

Antalya Kemer’e oldukça yakın olan bu sahil kasabası, sessizlik ve sakinlik arayanlar için biçilmiş kaftan. Ayrıca bu sahil kasabasında pek çok apart evler ve pansiyonlar da var. Denizine, kumsalına ve manzarasına zaten diyecek hiçbir şey yok. Kalabalıktan sıkıldıysanız birkaç gün dinlenmek için ya da günübirlik bir gezi için harika bir yer. Tatil yöresinin içinde tatil yöresi dedikleri bu olsa gerek.

  1. Yanartaş (Kimera)

Burası doğa yürüyüşleri ve eşsiz manzaralar için oldukça ideal. Bir de buradaki taşlar doğal bir ateş kaynağına sahip. Özellikle akşam saatlerinde oluşturduğu manzara ise muazzam.