Muğla’da Gezilecek Yerler

muğla

Tatil dendiğinde aklımıza gelen ilk yer şüphesiz Fethiye, Bodrum, Marmaris ve Akyaka’sı ile Muğla. Burası tam anlamıyla bir turizm cenneti. Her bir köşesi ayrı güzel olan bu şehri tümden gezmek istiyorsanız sizin için ufak bir liste hazırladık.

  1. Fethiye, Bodrum ve Marmaris

Türkiye’nin en önemli tatil yörelerinden olan Fethiye, Bodrum ve Marmaris hem deniziyle hem de doğal güzellikleriyle ve canlı gece yaşantısıyla ziyaretçilerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor. Marmaris’in yat limanları, Fethiye’nin Ölüdeniz’i ve Bodrum’un canlı gece hayatı bütün yorgunluklarınızı bir anda atabileceğiniz ve tatili doruklarda yaşayabileceğiniz imkanların hepsini bir arada bulunduruyor. Bir de bu güzelliklere kültürel miraslar eklenince tadından yenmeyecek kıvama geliyor. Birbirinden güzel koylar, kanyonlar, mağaralar, plajlar ve tekne turları ile buralarda tatili iliklerinize kadar yaşayabilirsiniz.

  1. Akyaka ve Köyceğiz

Canlı hatta oldukça canlı Fethiye, Bodrum ve Marmaris turundan sonra biraz sakinlik arayabilirsiniz. İşte Akyaka ve Köyceğiz bu sessizliği ve sakinliği size fazlasıyla verecektir. Buralarda uzun yürüyüşler yapabilir, küçük kültür turlarına çıkabilir, Akyaka ve Köyceğiz sokaklarında canlı ve sıcakkanlı yerli halk ile kaynaşabilirsiniz. Bu arada Akyaka’nın sığ sularında bütün yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Sahilden gün batımını izleyerek doğallığın ve sıcaklığın tadını çıkarabilirsiniz.

  1. Datça ve Milas

Buraların denizi de harika. Aynı zamanda doğal güzelliklerine söylenecek tek söz yok. Özellikle Milas’ın geniş ormanları, kamp deneyimi için imkanlar sunmakta. Burada bireysel olarak veya pek çok kamp alanından birini tercih ederek çadırınızı kurabilirsiniz. Karavan kampı için de uygun yerler olduğunu sakın unutmayın. Bol oksijen ve temiz hava, yemyeşil koylar. Hepsini Datça ve Milas’ta bulabilirsiniz. Aynı zamanda harika yöresel lezzetleri tadabilir, sağlıklı kahvaltılar yapabilir ve uzun doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Dinlenmek, bütün stres ve sıkıntılarınızı atarak enerji depolamak için Datça ve Milas tam size göre.

  1. Muğla Arkeoloji Müzesi

Muğla, arkeolojik olarak da zengin buluntulara sahip bir kent. Toplu bir kültür turu için ise Muğla Arkeoloji müzesi en ideal alan. Muğla’nın antik kentlerle kaplı olan dört bir yanından getirilen nadide eserler burada sergilenmekte. Kültüre ve arkeolojiye burada doyacağınıza ve memnun ayrılacağınıza eminiz.